Колкото и странно да звучи, оказва се, че не само хората ходят на работа. В животинския свят също има примери за работливи същества, които всеки ден "обличат униформа” и отиват да се трудят.
Е, разбира се, те не работят за заплата и дори не знаят значението на думата "ваканция”, но естеството на "професиите” им е не по-малко значимо. Понякога обаче животните биват използвани от човека с користни цели.
В азиатските държави например съществува практика слоновете да бъдат "наемани” на доста сложни позиции, като пренасянето на дърва и други големи и тежки предмети, и товаренето им на камиони. Вижте за какво става въпрос, като разгледате останалите девет примера за животни, които имат свои собствени професии.
В периода около 1940 година този павиан, на име Джак, помага на човек в неравностойно положение, който работи като стрелочник в железопътния транспорт. Работата на Джак се състои в бутането на инвалидната количка на работника, което му помага неимоверно при изпълнението на неговите задължения.
В Китай гъските започват все по-упорито да изместват кучетата от ролята им на полицейски партньори. Заради изключително развитото си зрение и агресивния си характер, те са все по-предпочитана охрана, когато става въпрос за опазване на сигурността на различни сгради например.
А сега следва една не толкова престижна "професия”. Гълъб в Колумбия беше задържан, докато се опитва да внесе кокаин в затвора, в който неговият собственик излежава присъдата си.
В Гвиана морските крави вече са свикнали да се хранят с морските треви, които минават по пътя на каналните пътища, създадени от човека.
В Индонезия, както и в някои части на Калифорния и Флорида, змиите осигуряват "хлъзгави”, но приятни масажи.
Този пор, наречен Фреди, подпомага работата на своя собственик, който е електротехник. Фреди се вмъква в труднодостъпни за човека места, за да прекара кабели там, където никой друг не би успял да го направи.
Този гигантски плъх е използван в региони, разкъсвани от социални конфликти и войни, за да надушва местата, на които са заложени мини.
А за мините под вода се грижат делфини, наети от Военноморските сили на САЩ. Морските животни откриват заплахите, скрити из дълбините на морското дъно, чрез прикрепена за тялото им камера.
В миналото личинките са лекували дълбоки рани на ранени войници. Те просто са поставяни върху раната, за да изядат изгнилата плът, с което състоянието на пострадалия се подобрява.
Ако тази статия ви е харесала, станете част от страницата на Jenite.bg във Facebook!
7 | 0 |