Сигурни сме, че харесвате ярки устни. Но също така сме убедени и че мнозина от вас си мислят: "Това не е за мен, няма да ми отива”. Да, ама не. Последвайте нашите съвети, описани нагледно в тази статия, за да откриете, че никак не е трудно да събудите експериментаторския си дух и да направите първата крачка към това да носите уверено дръзки червила.
А не забравяйте, че именно увереността води ръка за ръка със себе си и онова специално сексапилно излъчване, което кара всички да се обръщат след вас.
Правете плавни преходи
Разбира се, ако досега сте се ограничавали само до употребата на телесни и бледи червила, няма как да се гмурнете директно в дълбочините на ярките и тъмните нюанси. Вместо това действайте плавно и постепенно. Започнете с червило в цвят, който е 1-2 тона по-тъмен от естествения на вашите устни. За тази цел е важно и да определите въпросния естествен цвят - дали е по-скоро розов, или пък червен.
Имайте предвид, че колкото по-тъмен нюанс използвате, толкова повече оптично изтънявате устните си. За целта може да завършите с прозрачен гланц, който ще върне обема там, където му е мястото.
Съобразете се с подтона на кожата си
Това е най-ключовият момент при правилния избор на червило. Защото, колкото и да не ви се вярва, и розовото, и червеното, и оранжевото, и лилавото отиват на всяко лице. Стига разбира се да подберете правилните им нюанси спрямо подтона на кожата си.
Ако например имате розов подтон, заложете на нюанси от по-студената гама, т.е. такива със синкав оттенък. Обратното, при кожа със жълт подтон по-подходящи са червила от топлата гама.
И все пак всяко правило си има изключение. Защото ако например сте със светла кожа с розов подтон, но косата ви е боядисана в топлата гама, да речем в меден нюанс, цикламеното червило не би било най-добрата опция, поради странния контраст, който прави с гривата ви. От тази гледна точка е важно да съобразявате цвета на устните и с този на косата. Логиката е същата, както и при подтоновете на кожата.
Съобразете се и с тена на кожата си
Подтоновете са важни, но и основният тон никак не е за пренебрегване. Ако например лицето ви не познава думата тен и се определяте като много бледи, заложете на по-нежни нюанси, като например корал и праскова. Когато ви се иска нещо "по-така”, пробвайте червено червило със синкав подтон (като това от снимката по-горе).
Ако пък сте притежатели на така наречената "маслинова” кожа, типична за Средиземноморието, но нерядко срещана и по нашите ширини, за вас най-подходящи са по-тъмни нюанси, например малина, вишна или боровинка (повечето съдържат в названието си думата berry). Керемидените вариации на червеното също са добра идея в случая.
Ако пък по природа (или пък вследствие на щедрите слънчеви лъчи) сте дарени с тен в изобилие, то смело може да експериментирате с червеното във всичките му форми - от фатално ярко до почти черно такова. Обратното, избягвайте "млечни” и по-светли нюанси, в чиято основа има намесено бяло.
Ако тази статия ви е харесала, харесайте и страницата на Jenite във Facebook!
5 | 0 |