Когато става въпрос за благотворителност, световните знаменитости наистина знаят как да се включат. И макар да са наясно, че рекламата е повече от добра, сме склонни да вярваме, че участието им се дължи не само на нея, а на желанието и възможността да помогнат на нуждаещите се.
Chime For Change е нова глобална организация, основана от Gucci и посветена на жените по целия свят. Фрида Джанини, която стои зад модната компания, ще се бори за достъпно образование, здравни услуги и права на нежния пол.
Съосновател на фондацията е Бионсе. Певицата, изпяла "Кой управлява света? Момичетата!", сподели нейното виждане за каузата. Тя каза, че според нея, още от ранна детска възраст момичетата трябва да получават подкрепа и да вярват, че са силни и могат да станат каквито си поискат. Тя допълни, че от нас зависи промяната на тревожната статистика за правата на жените по света.
Към инициативата се присъединява и Салма Хайек, която днес, по време на лекция на TEDxWomen, ще представи първия от 10 късометражни филми, създадени да вдъхновяват жените по целия свят.
Ако искате да научавате още новини, свързани с правата на жените, присъединете се към Jenite.bg във фейсбук!
10 | 0 |