Пухкавият плейбой Християн Гущеров, син на олигарха Добромир Гущеров, отново е останал без пукнат лев, разказват близки до милионерския наследник. От две седмици Християн вече няма и кредитна карта, с която да си плаща гуляите по софийските кръчми.
Тази скъпоценна пластика е била последният източник на доходи за закръгления безделник, след като баща му спря месечната издръжка от 50 000 лева, отвратен от скандалите около развода с бившата плеймейтка Светлана Василева. Въпреки липсата на субсидия, Християн продължава да харчи с лека ръка и покрива борчовете си с кредитната карта на семейството, предназначена за улеснение при пътувания в чужбина.
Но тази карта също не е бездънна. Знаятйки за навиците на сина си, Добромир Гущеров предварително е поставил лимит на картата. Този лимит обаче бързо се изчерпва, а банката започва да си търси парите. Християн, разбира се, не може да плати, което води до дело срещу него. Банката веднага издава изпълнителен лист и съдия-изпълнител се заема със случая. Тъй като на името на Християн няма нищо ценно, ЧСИ-то запорира фирмите му.
От документите става ясно, че за няколко седмици Християн е успял да профука 28 838 лева с кредитната си карта. Това е само малка част от натрупаните дългове. Фирмите на пухкавия плейбой имат и други запори. Един от тях е от друга банка заради стара сметка по друга карта за скромните 1700 лева, която с таксите и лихвите вече надхвърля 10 000 лева.
Туристическа агенция също има претенции за 15 000 лева към Християн, след като е финансирала негово пътешествие с обещанието, че ще плати след завръщането си. Трудно е било да се предположи, че милионерският наследник, който редовно попада в жълтите медии с баровския си начин на живот, няма и пукнат лев. Както споменахме по-рано, Християн можеше да разчита на ежемесечна издръжка от баща си, както и на покриване на заплатите на шофьорите, чистачките и бавачките на четирите си внучета. Тази субсидия е вид компенсация за липсата на интерес към децата. Добромир Гущеров открито недолюбва снаха си, пенсионираната корица на "Плейбой” Светлана Василева, и дори не си направи труда да се появи на сватбата им.
За капак, Християн Гущеров е станал оперативно интересен и за данъчните. Причината са неплатени данъци за десетки хиляди левове от фирмата му "ХГ Агро Груп”, с която преди време планираше да отглежда екологично чисти зеленчуци. Гущеров-син така и не дочака първата реколта, но задълженията към държавата остават. Тъй като Християн, като собственик и управител, е лично отговорен, но отказва да се издължи на държавата, данъчните вече са подали сигнал в прокуратурата.
Съществува и дело срещу друга негова фирма – "СХГ Фешън Груп”, в която той е съдружник с бившата си съпруга Светлана (първите букви от името са инициалите на двойката). Те регистрираха фирмата през 2020 г. с идеята да купуват автокранове и самосвали за отдаване под наем. Християн дори се хвалеше, че е спазарил техника за стотици хиляди левове в чужбина. Но ентусиазмът му за частен бизнес бързо спада, когато предпочита да купонясва със субсидията от татко милионер. Незаработилата "СХГ Фешън Груп” успява да натрупа дългове към доставчици, за чието плащане от една година се води дело в Районен съд - Казанлък. Честта да плати дълговете отново ще се падне на баща му Добромир Гущеров, твърдят запознати.
"В момента Християн е напълно разорен. Пари му дава майка му, която след развода с Добромир Гущеров продължи да работи като медицинско лице във ВМА, въпреки че е в пенсионна възраст”, разкриват близки до фамилията.
Както "Уикенд” вече писа, заради селските сцени и креватни откровения при развода на Християн и Светлана, олигархът бе принуден да зареже китната си вила в Австрия, където живее след като продаде застрахователната си компания, за да се върне по спешност в София. Намеренията му са да запуши с голяма сума пари устата на бившата си снаха Светлана, принуждавайки я да спре с пикантните си разкази от съжителството с Христиан по медиите. Очевидно е успял, тъй като междувременно се разбра, че плеймейтката е прогонена от "Хелс Китчън” и участието й приключва още следващата седмица.
| 0 | 1 |










