Късо кино с послание

Прожекции на най-доброто от късометражното кино и анимацията в края на месеца

Късо кино с послание

Новата селекция на международния филмов фестивал Future Shorts, който се провежда в София от 2007 година, заслужено носи името "Програма за Шампиони”. В рамките на събитието ще видим най-интересните некомерсиални продукции на късометражното кино и анимацията, реализирани през 2010 и 2011 година.

Прожекциите започват на 26 януари и ще се случат в четири града в страната: Варна, Пловдив, Русе и София. Само в столицата първата прожекция ще бъде на 27 януари в Дома на киното.

Шампионската програма е събрала в себе си силни заглавия, носители на престижни награди за кино, като Оскар, Златна мечка от Берлинале, Сънданс, Кан и БАФТА. Самите филми пък ще се заемат с отговорите на баналните човешки въпроси за любовта, смисъла на живота и какво ли още не.

Подробна програма на филмовия фестивал за качествено кино можете да видите тук. Събитие, подходящо за почитателите на всичко кратко, точно, ясно и смислено.

2 0
Харесва ли ви тази статия?
Коментари
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.



51
Не е посочен 31.01.2012|13:33
който има свободно ще ги посети
50
Не е посочен 30.01.2012|15:25
Супер са повечето филмчета. Мен много ми харесаха и миналата година.
49
Не е посочен 25.01.2012|13:37
Жалко че не виждам нито един бг филм.
48
Не е посочен 25.01.2012|10:48
Късометражните някой път са трудни за разбиране.
47
Не е посочен 25.01.2012|10:02
много харесвам анимацията.
46
Не е посочен 24.01.2012|19:58
В много малко градове са прожекциите, защо така?
45
Не е посочен 24.01.2012|19:57
Сигурно ще бъде много забавно.
44
Не е посочен 24.01.2012|19:57
Ще бъде интересно.
43
Не е посочен 24.01.2012|16:22
Оо, не е само в София:)
42
Не е посочен 24.01.2012|14:57
с удоволствие ще посетя някоя от тях
41
Не е посочен 24.01.2012|14:39
Да...да имат послание- а не само да гледаме някакви си бози и то всичките да са едни и същи,
40
Не е посочен 24.01.2012|14:25
Много са важни посланията....това е смисълът да се правят филми
39
Не е посочен 24.01.2012|14:13
Обичам да гледам на кино - всякакви неща, дори и концерти! Вълнуващо е.
38
Не е посочен 24.01.2012|14:12
Малиии, това маце какви големи очила има. Сигурно много филм е изгледала.
37
Не е посочен 24.01.2012|14:04
Известни неща ще има ли? Някой знае ли?
36
Не е посочен 24.01.2012|14:03
страхотни са тези филмчета- браво,че ги правят
35
Не е посочен 24.01.2012|14:03
Обожавам международни кино фестивали! :))
34
Не е посочен 24.01.2012|13:53
а София какво е ??след като повечето българия я мразят ,представям си какво място е да се мъчиш да живееш там ..
33
Не е посочен 24.01.2012|13:46
действително.
32
Не е посочен 24.01.2012|13:46
да знаем къде да те намерим.
31
Не е посочен 24.01.2012|13:45
защото ст. загора не е софия.
30
Не е посочен 24.01.2012|13:36
И аз искам да отида- не е честно
29
Не е посочен 24.01.2012|13:29
и защо няма прожекции в Стара Загора ?
28
Не е посочен 24.01.2012|12:35
и аз така...ще се видим там..
27
Не е посочен 24.01.2012|12:35
това е хубаво да се види..на мен лично ще ми е интересно
26
Не е посочен 24.01.2012|11:55
Ще ги гледам задължително. Това не е за изпускане.
25
Не е посочен 24.01.2012|11:19
интересничко
24
Не е посочен 24.01.2012|10:35
27 София- отивааааам :)
23
Не е посочен 24.01.2012|10:32
бих отишла с удоволствие:)
22
Не е посочен 24.01.2012|10:31
много интересно!
21
Не е посочен 24.01.2012|10:25
Аууу, супер! Много свежо!
20
Не е посочен 24.01.2012|10:24
Добре, ще посетим... интересно ми се струва ;)))
19
Не е посочен 24.01.2012|10:15
Супер! А къде ше можем да проверим кога са следващите прожекции?
18
Не е посочен 24.01.2012|10:14
Такова събитие си заслужава пътя а и тъкмо ще си разнообразим малко сивото ежедневие, хем ще се разходим в голям град, хем ще погледаме кино, какво повече да искаме:)
17
Не е посочен 24.01.2012|10:14
Тогава защо ги наричаш банални?
16
Не е посочен 24.01.2012|10:14
Ще бъде интересно преживяване. Трябва да се отиде
15
Не е посочен 24.01.2012|10:13
Казват много за малко време.
14
Не е посочен 24.01.2012|10:13
Да й имам очилата.:)
13
Не е посочен 24.01.2012|10:12
жалко, че ще ги пуснат само в големите градове, много бих искала да ги гледам, да се надяваме, че на по-късен етап ще стигнат и до нас
12
Не е посочен 24.01.2012|10:11
не,просто ще се наложи да пътуваме,ако държим да ги видим.. :)
11
Не е посочен 24.01.2012|10:10
това ще е интересно!!
10
Не е посочен 24.01.2012|10:06
Супер, с удоволствие бих присъствала на една такава прожекция!
9
Не е посочен 24.01.2012|10:06
темите са с дълбок смисъл и това ще привлече предимно интелигентни хора
8
Не е посочен 24.01.2012|09:57
Ще бъде посетено :)
7
Не е посочен 24.01.2012|09:52
Снимката е уникална!! Обожавам късометражни филмчета
6
Не е посочен 24.01.2012|09:51
"Прожекциите започват на 26 януари и ще се случат в четири града в страната: Варна, Пловдив, Русе и София."
5
Не е посочен 24.01.2012|09:48
разбира се останалите градове кучета ги яли
4
Не е посочен 24.01.2012|09:48
искам да гледам филми само от фестивала в сънданс!
3
Не е посочен 24.01.2012|09:41
и мен ме вълнуват тези теми, с удоволствие ще отида да гледам кинопрожекциите,убедена съм, че ще предизвикат масов интерес сред хората.
2
Не е посочен 24.01.2012|09:30
Хубави теми ще се засегнат в тези филми-баналните човешки въпроси за любовта, смисъла на живота заслужава си да се гледат, все пак това са нещата от живота, които ни вълнуват и, с които се сблъскваме ежедневно.
1
Не е посочен 24.01.2012|09:29
Това се казва повод да отидеш на кино
Jenite.bg в мрежата
365 спокойни дни.
Защото всичко е по план!
Вашият персонален
календар.
Към календара
Специални оферти
Реклама от 3Bay