От години светът празнува 21 януари като Международният ден на прегръдката. Сякаш е нужен специален повод или дата, за да прегърнем човека до нас и просто мълчейки да му дадем безвъзмездно частичка от себе си...
Днес е не само позволено, но и задължително да прегърнете поне един непознат на улицата, без да му обяснявате защо го правите. Ние, в България, където хората са толкова мнителни и неподправената близост рядко се приема като нещо естествено, е редно да предвидим и възможността човекът отсреща да не обича много-много да бъде прегръщан. Извън границите на родината ни сякаш са по-склонни да дават топлина без да им е нужда конкретна причина за това.
Импулсивно или с малко повече усилие, направете тази крачка, точно днес.
Ако не на нас, повярвайте на психолога Джулия Сатайър, посветила живота си да изследва именно това - от какво имаме нужда, за да бъдем щастливи. Понякога отговорите са точно пред нас. Очите не са ни нужни, за да ги видим. Отворете сърцата си.
От какво имаме нужда?
Имаме нужда от 4 прегръдки дневно, за да оцелеем.
Имаме нучежда от 8 прегръдки, за да поддържаме добрата си форма.
Имаме нужда от 12 прегръдки всеки ден, за да растем.
Да прегръщаш е здравословно. Прегръдките помагат на имунната система, правят те по-здрав, лекуват депресията, намаляват стреса, помагат ти да заспиш по-лесно, въодушевяват, подмладяват, нямат странични ефекти. С една дума, прегръдките са вълшебно лекарство.
Да прегръщаш е напълно естествено: екологично чисто, с естествена сладост, без пестициди, без консерванти, без изкуствени съставки, 100 % здравословно.
Прегръщането няма никакви недостатъци. Няма подвижни части, които се износват, няма батерии, които се изтощават, няма нужда от профилактични прегледи, има ниска консумация и висока производителност на енергия, няма инфлационни процеси, от него не се напълнява, няма месечни вноски, не са необходими застраховки, защитено е срещу кражба, не се облага с данъци, няма замърсяващи ефекти и - разбира се, има 100-процентова възвращаемост.
0 | 0 |