Музикалната индустрия вече не е разделена на враждуващи лагери между поп и попфолк. Тези времена са останали в миналото.
Саня Армутлиева, собственичката на "Вирджиния Рекърдс", вече не е само мениджър на поп изпълнители. Тя добави в каталога на компанията и представители на попфолка, което може да се види и на страницата на музикалния лейбъл. В раздел "Изпълнители" освен Алма, Дара, Михаела Маринова, Дара Екимова, Павел и Венци Венц, се нареждат и Емилия, Галена, Анелия, Ивана и Меди – някои от най-известните имена в попфолка. Този ход изглежда изненадващ за мнозина, но има своето логично обяснение. Саня Армутлиева отново демонстрира своя впечатляващ бизнес усет, като включва в компанията си водещи фигури от фолклорната сцена. Въпреки това, възниква въпросът какво точно представлява тази колаборация и дали толкова успешни и самостоятелни изпълнители наистина се нуждаят от продуцент.
Следващите редове предоставят няколко разяснения. "Вирджиния Рекърдс" и Саня Армутлиева няма да бъдат продуценти на попфолк изпълнителите. Песентите се справят отлично и без компания зад гърба си, тъй като имената им говорят сами за себе си, а графиците им са пълни с участия. Но защо тогава подписват договори с Армутлиева?
Оказва се, че "Вирджиния Рекърдс" ще поеме дигиталната дистрибуция на изпълнителите. С други думи, компанията ще осигури по-широка видимост на техните видеоклипове в интернет пространството, достигайки до огромна аудитория. Лейбълът има опит в това отношение, което се доказва от милионите гледания на някои поп изпълнители.
"Вирджиния Рекърдс" е официален представител на най-големия световен дистрибутор на музикално съдържание и доставчик на услуги за независими артисти The Orchard. В това си качество компанията се грижи за дигиталното и физическото разпространение, както и маркетинга на записи на някои от най-успешните артисти и лейбъли, сред които са Любо Киров, Мария Илиева, Миро, Дони и Момчил, а сега и попфолк певци.
Според информация от "Филтър", първата попфолк певица, поканена от Саня Армутлиева, е Емилия. Двете са имали няколко срещи преди подписването на договора. След постигнатото споразумение, на всички клипове на изпълнителката вече пише, че дигитален дистрибутор е "Вирджиния Рекърдс" и The Orchard. Емилия е първата, но не и последната представителка на попфолка. След нея договори подписват Галена, Анелия, Ивана и Меди.
Този ход удар ли е по най-голямата фолк компания "Пайнер"? Отговорът е - не! "Вирджиния Рекърдс" няма да отговаря за участията на попфолк изпълнителите и няма да получава процент от клубните им изяви. Става въпрос за добър бизнес ход от страна на Саня Армутлиева, а актуалните имена в попфолка са златна мина за всеки мениджър.
| 0 | 0 |










