Ако и вие, покрай вашите деца, сте станали фенове на поредицата за малкия пораснал вълшебник Хари Потър, то вероятно сте запознати с необичайната му история. Накратко, най-злият черен магьосник се опитва да го убие, но незнайно как, насочва проклятието върху себе си. "Момчето, което оживя" се превръща в първия оцелял след смъртоносната магия. Впоследствие се оказва, че Хари е получил най-силната защита, а именно - любовта на майка си, жертвала живота си заради него и предала му я в последните си мигове.
Логично, разказът ни звучи неправдоподобно и като част от приказка, какъвто е в действителност. Знаем за силата на любовта, но я дефинираме в преносен смисъл и никога пряк, директно влияещ на тялото ни.
Оказва се обаче, че обичта, която ни дават майките в най-ранна възраст, може да повлияе на здравословното ни състояние като възрастни, научаваме от The Daily Mail.
Според учени от Бостънския университет, нежните грижи за бебето предпазват от появата на инфаркт или диабет в по-късен етап. Те са провели изследване сред 1000 души над 46-годишна възраст, живеещи в бедни квартали. Оказало се, че дори там, където мизерията била често срещан фактор, имало хора, които са напълно здрави, защото са се радвали на топли семейни отношения в детството си.
Тези пък, които не получавали родителско внимание, по-късно страдали от високо кръвно и високи нива на холестерол. Смята се, че заболяванията се проявяват заради стреса, на който тялото е било подложено в миналото.
Всеки родител е длъжен да обича детето си. Ако не е готов да му се посвети изцяло, то няма смисъл да се нарича по този начин. Да бъдеш майка е призвание, а не задължение. Затова обичайте децата си - те се нуждаят най-силно от любовта ви. Както емоционално, така и физически.
108 | 0 |