На 22 август английското издание на списание Harper’s Bazaar обяви новия си главен редактор. Нейното име е Жюстин Пикарди - писателка и моден журналист.
Завиден е опитът, който притежава родената през 1961 година в Лондон авторка. Работила е в The Times и Telegraph Daily, както и в "модната библия" Vogue, Telegraph Magazine и Observer Magazine. Издания, познати по цял свят с високото си качество и професионализъм.
През последните 10 години Пикарди се посвещава и на литературната дейност. И създава книга, посветена на вечната Коко Шанел. Лондончанката се превръща в първия човек, когото допускат до личния архив на модната дизайнерка, дори посещава приюта, в който е живеела малката Габриел.
"Коко Шанел - легендата и животът" не възхвалява. Може да се каже, че тя дори сваля "ореолът", създаден върху образа на френската легенда. Разкрива подробности от бурния романс на Шанел с богатия херцог на Уестминстър, както и отношенията ѝ с Уинстън Чърчил. Всъщност, когато след години я питат защо не се е омъжила за херцога, тя отговаря: "Имало е много Дукеси на Уестминстър, но има само една Шанел!".
Биографичният роман няма за цел единствено да промени представите за личния живот на дизайнерката. Наред с разкритията, Пикарди все пак пояснява, че високо цени революцията в модата, започната от Мадмоазел Коко.
Chanel №5, малката черна рокля и костюмът от туид са само част от откритията ѝ, актуални и днес. Модата, която сякаш ще се носи завинаги.
Биографията на Шанел обаче далеч не е първата книга на Жюстин Пикарди. През 2002 година тя публикува романа If The Spirit Moves You: Life and Love After Death ("Ако душата ти те движи: живот и любов след смъртта" - прибл. превод, бел. ред.). Творбата е посветена на по-малката ѝ сестра Рут, също журналист, която на 33 години умира от рак на гърдата.
По-късно Пикарди издава още няколко книги, но безспорно световна слава и носи произведението, посветено на Коко Шанел.
За новия си пост на главен редактор, Жюстин казва: "Да приема такова предложение от издание, добило сериозни висоти под ръководството на Люси Йоманс, е голяма чест за мен. По различно време в Harper’s Bazaar са работили наистина легендарни личности: Кармел Сноу, Алексей Бродович, Даяна Вриланд, Фабиен Барон и Лиз Тилберис. Надявам се, че със същата преданост, като тази на моите предшественици, ще реализирам амбициите на списанието."
Harper’s Bazaar отгръща нова страница от историята си. Под ръководството на Пикарди ще бъде създадено издание, което ще пречупва модата през литературния поглед на главната редакторка.
Може би точно от това имат нужда всички тенденции и трендове: щипка авторска есенция, която да ги пречупи през нова художествена призма.
9 | 0 |