Сексът е онази тема, за която почти постоянно мислим, четем, слушаме, но в същото време изключително рядко говорим. Особено когато е обвързан с проблеми.
Само се замислете колко често споделяте с приятелки за чудесата, случили ви се в леглото и, обратното, кога въобще сте споменавали пред тях, че на практика сексуалният живот между вас и партньора ви не съществува.
А именно това се случва при почти всички двойки след определен етап от развитието на връзката.
Така нареченият "сух период” се проявява някъде между втората и десетата година на връзката. И, както при всички проблеми, той също трябва първо да бъде осъзнат, при това и от двамата партньори, за да може след това да бъде и успешно преодолян.
Ако смятате, че с любимия си сте попаднали в такава дупка и сте се превърнали по-скоро в съквартиранти, то задължително първо поговорете с него открито. Споделете му какво чувствате, разкрийте му сексуалните си желания и заедно помислете кое е нещото, което "куца” и изгражда невидима ограничителна линия помежду ви.
Отделете си една вечер, в която без напрежение и скрупули да обсъдите случващото се между вас и да достигнете до най-обективното възможно решение.
Задайте си следните ключови въпроси:
Дали не сте спрели да правите секс, защото единият от вас е сърдит или се дразни на другия?
Ако е така, то първо трябва да изгладите отношенията си като поговорите за възникналите различия, които най-често се оказват от дребен битов характер и се преодоляват лесно, стига всеки от вас да е готов на редовите за връзката компромиси.
Дали зад нежеланието ви (или това на вашия партньор) всъщност не се крие някаква здравословна причина?
Ако имате дори и минимални такива опасения, бързо тичайте към лекарския кабинет. Сексуалната апатия е сред симптомите на много от физическите неразположения.
Прекалено натоварени ли сте в офиса и/или покрай грижите за децата?
Стресът много често отключва именно сексуално нежелание.
Ако тази статия ви е харесала, харесайте и страницата на Jenite.bg във фейсбук!
15 | 2 |