Националният статистически институт в България сочи, че всеки втори брак у нас завършва с развод до десетата година. Иска ни се да можем да избегнем тъжните данни и всяка приказка да завършва с "и заживели дълго и щастливо". Но явно бъркаме сериозно някъде по трасето.
Затова, ако стигнете до раздяла, е важно да избегнете няколко основни и често допускани грешки.
Писане на съобщения
Става въпрос не само за sms-и, но и за всяка електронна комуникация. Имайте предвид, че те са потенциални доказателства в съдебната зала. Всяка ваша "дигитална" дума ще бъде подложена на щателен анализ и е възможно накрая сами да се чудите дали наистина не сте искали да кажете точно това, което твърди адвокатът на съпруга ви.
Facebook-активност
Сигурно се чудите как би ви навредила социалната мрежа. Ще ви кажем: писането на статуси и качването на снимки може и да са нормални за вас, но в съда те също ще бъдат разглеждани "под лупа". Ако ви се струва напълно нормално да добавите фотоси от снощния рожден ден, помислете пак, защото няколко документирани питиета могат да ви направят алкохолик, нуждаещ се от спешна рехабилитация.
Срещи
Разбираме, че вече се чувствате сами и имате нужда да се скриете "под нечие крило". Но не бързайте, докато разводът не бъде финализиран. Всяка среща и нови взаимоотношения, дори и възникнали след раздялата, могат да бъдат представени като изневяра, която пък ще ви се отрази върху подялбата на имущество, да не говорим, че може да повлияе и върху родителските ви права.
Пазаруване
За много жени ходенето по магазините е терапия за по-високо самочувствие и начин да се почувстват една идея по-добре. Но не е добра идея да харчите много пари точно по време на развода си. Още не знаете какви ще бъдат съдебните разходи, не сте наясно каква ще бъде и подялбата на имуществото ви. Все пак, понякога се налага да мислите финансово, а не емоционално.
9 | 2 |