Ботоксът е предназначен за дамите, които искат да заличат следите от времето върху лицето си. Знаем, че манипулацията се извършва с инжекция и не е хубаво да се прекалява с нея, ако не искаме да изглеждаме като статуи - неспособни да изразяваме каквито и да било емоции.
Мненията, относно процедурата, са много и противоречиви. Както винаги, тя намира своите яростни поддръжници и върли недоброжелатели.
През 2010 година Амерканската агенция за контрол на храните и лекарствата (FDA) одобрява лечението с ботокс срещу мигрена.
Според изследване, обаче, публикувано в Journal of the American Medical Association, методът оказва слаб ефект върху главоболието.
Жените, които страдат от хронична мигрена, могат да предотвратят малка част от нея, ако си инжектират ботулинов токсин. Но учените твърдят, че ботоксът по никакъв начин не е по-ефективен от лекарствата.
Проучването сочи, че хората, които имат повече от 15 пристъпа месечно, успяват да ги намалят със средно два. Което е крайно недостатъчно.
Днес ботоксът се използва не само за козметични процедури, но и за далеч по-сериозни манипулации - срещу кривогледство, за възстановяване на скъсани мускулни влакна, дори срещу изпотяване, като последното също е обект на противоречиви мнения.
Вие бихте ли се доверили на митичния лек? За да изгладите бръчките си или за да опитате да излекувате нестихващото главоболие?
2 | 0 |