Всяка жена, която иска да стане майка, но още не е, или е бременна, или вече е родила, но е само няколко дни с бебето сама вкъщи, ще получи интересна и много полезна информация от тази статия. Какво трябва да знаем за кърмата ни, за самия процес на кърмене и всякакви въпроси, които изникват в главите Ви, ще бъдат засегнати тук.
С раждането на детето, се появява и кърмата! Това е вярно и все пак може да има някакъв адаптивен период, който е обикновено между 2 и 4 дни, които са необходими да ни се появи мляко, с което да кърмим мъничето си.
А какво да правим през тези дни? Естествено, няма да оставим бебето да гладува! Преди да се появи млякото, от гърдите на жената излиза течност, наречена коластра. Тя е гъста и жълта на цвят и е изключително богата на хранителни вещества, протеини, липиди, витамини и антитела, които дават възможност на бебето да се бори срещу инфекции.
След като кърмата вече е налице, трябва да сложите бебчо на гърдата си. Това само по себе си стимулира по-бързото пристигане на млякото.
Как да разбера, че имам мляко?
Няма как да не разберете, защото тогава гърдите се надуват, стават тежки, болят и много, много чувствителни.
Как можете да намалите болките?
Ами не е измислен такъв метод. Единственият сигурен такъв е бебето да се нахрани добре!
Ако съм раждала с цезарово сечение, има ли разлика в кърмата?
Не, няма абсолютно никаква разлика!
Не бива да се изненадвате, ако, когато започвате да храните бебчо, млякото е почти прозрачно. Това е така, за да може да се утоли глада му, тъй като в началото в кърмата Ви има вода и захар. След като бебчо е сукал известно време от Вас, кърмата започва да си става бяла, какъвто е нормалният й цвят. Тогава тя вече е богата на мазнини и протеини. Тези мазнини имат много важна роля в регулирането на апетита на бебето.
Добре е да оставите бебето да суче, докато то само се опусне на гърдата Ви и не желае повече.
Изживейте тези незабравими и интимни моменти с бебето Ви!
Станете част от Jenite.bg във Facebook!
0 | 0 |