Как правилно да замразяваме горските плодове?

Как правилно да замразяваме горските плодове?
pixabay

Според изследвания съдържанието на витамин С в плодовете се запазва  почти напълно  по време на 4 месеца съхранение  при -18 градуса.  След шест месеца може да бъдат загубени  23% от хранителните вещества,  а след 9 месеца съхранение плодовете ще станат по-малко полезни с още 28-47%.

Рекордьори по съдържание на антиоксиданти са боровинките - 77% и малините - 63%. Можете да замразите абсолютно  всякакви горски плодове,  а сред плодовете, които се съхраняват най-добре във фризера, са  круши, праскови, сливи, кайсии, дюли, ябълки, смокини, пъпеш и диня.

Преди замразяване продуктите трябва добре да се измият, сортират и да се почистят дръжките и костилките (например на черешите).

Има два метода за замразяване: сухо и шоково. При сухия метод измитите, обелени и изсушени плодове се режат на тънко и се поставят във фризера при температура  -18 ° C.  След замразяване се прехвърлят в торби или контейнери за съхранение.

За "шоково" замразяване се нуждаете от фризер с функция  "бързо замразяване". Т ази функция ви позволява да замразявате горски плодове бързо и без образуване на лед.

Горските плодове могат да бъдат замразени по различни начини. Най-често се съхраняват цели. В този случай е по-добре да ги замразите в съд и след това да ги изсипете в  специални торбички, за да не се слепят.

0 0
Харесва ли ви тази статия?
Коментари
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Jenite.bg в мрежата
365 спокойни дни.
Защото всичко е по план!
Вашият персонален
календар.
Към календара
Специални оферти
Реклама от 3Bay